Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 05.05.2014 13:35:55
Dobry den!
Chtela bych se zeptat zda se da z rtg snimku zad posoudit velikost panve.Na zacatku tehotenstvi jsem prodelala kompletni rtg zad byla jsem informovana,ze to v tak rannem stadiu nevadi,jen me zarazilo,ze se porodni asistentka ptala na snimky zda nemam uzkou panev.Prvni porod neprobehl moc dobre a musela jsem na sekci a proto si rikam,zda je mozne poznat velikost panve podle rtg.Dekuji za odpoved
Fnoukova
(Vložil(a): Veronika Fnoukova)
Dobrý den,
tento dotaz, týkající se získání požadované informace z lékařského ozářená není v kompetenci SÚJB.
Aplikující odborník musí postupovat dle Indikačních kritérií, které spoluvytváří odborníci-rentgenologové, jen oni musí při výběru zobrazovací metody posoudit, zda je pro daný účel vhodná.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)