Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG a CT v těhotenství 30.12.2022 17:44:46
Dobrý den v 6 tt jsem podstoupila scintigrafii plic pro podezření na PE. Těhotenství jsem nahlásila a prý vše upravili tak, aby vyšetření šlo provést. O dva dny později došlo k SP. Chtěla jsem se zeptat na možnou souvislost s vyšetřením? Děkuji za odpověd
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

plicní scintigrafie znamená malou radiační zátěž. Takové ozáření nemůže způsobit SP.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)