Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 24.01.2018 07:42:33
Dobry den. Dnes alebo zajtra u mna prebehne ovulacia viem to podla ovulacnych testov. S manzelom sa snazime o dietatko no akurat zajtra v case predpokladanej ovulacie mam podstupit RTG ramena hrudnika a bedroveho klbu. Moze to nejak ovplyvnit pripadne tehotenstvo?
(Vložil(a): Miriam Holoskova)
Dobrý den,

když se ptáte takto konkrétně, tak sice dávka nebude nijak významná a negativně těhotenství neovlivní, nicméně je vždy lepší, když k lékařskému ozáření dojde před uvolněním vajíčka. RTG ramene vůbec nevadí, vaječníky i děloha jsou mimo přímý svazek, jen vyšetření oblasti bederní bych doporučila odložit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)