Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 23.06.2018 00:32:28
Dobrý den pracuji na veterinarni klinice a dnes jsem asistovala při rentgenynu.rentgen mi přijde dost zastaralý. Celkem jsme udělali 4 snímky. Byla jsem chráněna olověnou vestou. Mám týden po ovulaci a je nějaká pravděpodobnost těhotenství, mám duvod k obave o případný plod? Měla bych se vyvarovat dalšímu případnému snímání nebo je to v pořádku pokud jsem chráněna cestou? Jak silne ozáření by mohlo poškodit plod? Děkuji za odpovědi
(Vložil(a): Eve.B)
Dobrý den,

podmínky práce musíte řešit se zaměstnavatelem, nicméně pravidla (limitní dávka pro zárodek, resp. plod) platí pro těhotné pracovnice. Ženám není asistence při rentgenování zakázána, platí pravidla pro radiační pracovníky dle Atomového zákona.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)