Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 30.05.2021 21:16:11
Dobrý den, dne 1.5.byl první den menstruace, bohužel 24.5. jsem podstoupila RTG bederní páteře (samozřejmě v leže na zádech a z boku), asi 3 dny před RTG jsem dělala těhotenský test a výsledek negativní. Nyní jsem ale zjistila, že jsem těhotná. Může mít RTG negativní vliv na plod, případně riziko vzniku leukémie a dalších onemocnění v pozdějším věku dítěte? Nevím, zda v takovém případě v těhotenství pokračovat nebo raději ukončit, mám strach z komplikací. Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rtg bederní páteře nebude mít negativní vliv na plod, ani v pozdějším věku dítěte. Není důvod těhotenství ukončit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)