Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Těhotenství a kontakt s ozařovanou osobou gama zářením 08.04.2015 12:36:02
Dobrý den, můj dotaz je následující-jsem v 21tt a včera byla známá na vyšetření žlučníku, kde byla ozářena gama zářením.chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po tomto vyšetření by se neměla stýkat s těhotnýma a malýma dětma.sama říkala, že 6hodin po vyšetření by už neměla vyzařovat žádnou radioaktivitu.já u ní byla na druhý den po vyšetření na návštěvě a teď mám strach o své miminko.předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Lucie)
Dobrý den,

pacienti jsou po propuštění informováni, po jakou dobu není vhodné být v kontaktu s dětmi, těhotnými i ostatními osobami (např. v hromadné dopravě apod.). Záleží na poločasu rozpadu radionuklidu, který byl pro vyšetření, případně léčbu použit.
V případě rtg vyšetření takové opatření není potřebné vůbec, rtg není zdrojem indukované aktivity, vyšetřený pacient "nezáří".

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)