Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 21.10.2015 16:50:46
Dobrý den, pracuji jako RA na odd.nukleární medicíny,jsem v kontaktu s pacienty od začátku do konce vyšetření i aplikace.Zároveň se snažím podruhé otěhotnět,ale zatím se stále nedaří.Může na to mít vliv moje zaměstnání?Nepoužíváme ochran.vesty,pouze stínění na RF.Dávky z dozimetrů máme nízké,občas na prstových vyšší, ale vše v normě.Bojím se aby případně nedošlo k poškození plody.Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

práce na oddělení nukleární medicíny v případě že, jak sama uvádíte, máte nízké dávky, je pro budoucí zárodek/plod neriziková. Nemusíte mít obavy, že by pracovní prostředí ovlivnilo otěhotnění. Po otěhotnění ale máte právo na takové podmínky práce, kdy zárodek/plod nedosáhne dávky vyšší než 1 mSv, a to za dobu nahlášení gravidity po dobu práce před odchodem na mateřskou dovolenou.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)