Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Profesní ochrana ve veterinární medicine 20.02.2018 18:57:39
Dobrý den, jsem veterinární lékařka a v práci každý den držím pacienty při rentgenovani.
Odhadem 20 - 60 snímků týdne. Máme ochrannou zástěru a límec na štítnou žlázu.
Jak je ošetřena ochrana proti profesnímu ozařování ve veterinární medicíně?
V zahraničí jsem se setkala s prisnym používáním dozimetru, v Česku toto nefunguje?
Děkuji Vám za odpověď!
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

jako veterinární lékařka, jste sama zodpovědná za radiační ochranu při snímkování. Musíte používat ochranné prostředky a mít rentgenová zařízení, která mají platné všechny zkoušky. Samotné používání dozimetru Vás před zářením neochrání. V Česku je povinností vybavit dozimetrem radiačního pracovníka kategorie A, povinnost není vztažena na konkrétní profese.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)