Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Osoby po aplikaci radiofarmak a jejich vliv na okolí 11.04.2022 11:58:09
Dobrý den, jsem po odstranění cele štítné žlázy a léčebné dávce radiojodu 2000MBq 131I v září 2021, na konci března 2022 jsem podstoupila ještě kontrolní hospitalizaci s diagnostickou dávku radiojodu 185MBq 131I, v propouštěcí zprávě je uvedeno, že další léčbu radiojodem již neindikujeme, pouze sledování. Hormonálně jsem stabilizovaná (Letrox). Prosím o informaci k možnému otěhotnění (ivf s genetickou kontrolou, pge popr. přirozené početí) a případnému riziku pro plod z důvodu předchozí léčby radiojodem. Vím, že od léčebné dávky se udává minimálně 6 měsíců, někde 6-12 měsíců. Stačí dolní hranice 6ti měsíců? Počítá se toto období znovu i od diagnostické malé dávky? Tlačí mě věk. Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pracoviště, které aplikují léčebnou dávku 131I, upozorňují pacientky, že by po dobu 6-12 měsících neměly těhotnět.
Rozhodnutí, že lze otěhotnět cca za 6 měsíců od léčebné dávky, nemůže rozhodnou SÚJB. O možnosti otěhotnění se prosím poraďte s lékaři.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)