Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG 27.02.2012 09:08:57
Dobrý den, pracuji v chemické laboratoři s práškovým RTG difraktometrem (PANalytical). Mám v plánu otěhotnět, tak bych se ráda zeptala na možná rizika pro plod při práci v této místnosti. Po otěhotnění mám v úmyslu pouze zpracovávat data (tedy nijak nemanipulovat s přístrojem, např. vkládání vzorku)a v místnosti se vyskytovat pouze tehdy, když bude RTG vypnutý. Může být v místnosti nějaké rozptýlené či zbytkové záření i po vypnutí přístroje? Kdybych někdy musela do místnosti i při zapnutém RTG, jaké je riziko pro plod?
Předem děkuji za Vaši odpověď.
(Vložil(a): Kateřina)
Vaše rozhodnutí je správné. Po vypnutí přístroje se v místnosti žáření již nenachází. Přístroj je umístěn v krytu, není tedy důvod se obávat ozáření. V každém případě však nahlaste změnu zaměstnavateli (dozorující osobě).
(Za SÚJB: sujb)