Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

radiační pracovník kategorie A 18.05.2020 09:24:03
Dobrý den,
studuji na radiologického asistenta a nedávno mi byla diagnostikována porucha funkce štítné žlázy. Chtěla bych se tedy zeptat, zda mohu pracovat jako radiační pracovník kategorie A i s tímto onemocněním. Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemoci vylučující zdravotní způsobilost k práci s ionizujícím zářením jsou uvedeny v příloze č. 2 vyhlášky č. 79/2013 Sb. o pracovnělékařských službách a některých druzích posudkové péče. Porucha funkce štítné žlázy tam uvedena není.

(Za SÚJB: sekce Radiační ochrany)