Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 28.01.2015 14:11:56
Dobry den, byli jsme s 20 mesicnim synem na rengenu plic a srdce. Dovnitr s nim sel manzel, ja zustala venku, protoze jsem tehotna. Rada bych se zeptala, zda muze vyzarovat manzel nebo syn nejake zareni i po tom a ohrozit tak plod? Nevadi, kdyz jsem s nimi byla bezprostredne po tom? A nemuze mit nejaky zasadni dopad na zdravi meho syna rg v tak nizkem veku? Predem dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Markéta Zástěrová)
Dobrý den,

nemusíte mít žádné obavy:
1. manžel ani syn nevyzařují žádné záření a nepředstavují pro své okolí žádné nebezpečí. Nemohou ohrozit Vás ani plod. Tělo se průchodem rtg záření nestane radioaktivním.
2. Dávka ze rtg snímku syna je velmi nízká a nemá negativní dopad na jeho zdraví.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)