Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 10.02.2015 22:02:01
Dobrý den.Mám dotaz.Pokud by se dělal intraorální rentgen u pacienta a jednou by se mu nedala vesta ani límec...může mu to vážně uškodit?Děkuji
(Vložil(a): anonym...)
Dobrý den,

u intraorálního snímku zubu je dávka velmi nízká. Ochrannou vestu doporučujeme pouze u těhotných. Co se týká ochranného límce, ten sice chrání štítnou žlázu, ale jeho nepoužití nemůže pacienta poškodit.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)