Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ochranné pomůcky 24.03.2015 08:57:03
Dobrý den. Chci se informovat o vhodnosti použití olověných zástěr při podávání terapie 131I. Vedeme debatu, jestli Pb zástěra spíše nepřispívá k zátěži, když se v ní beta složka záření brzdí. Bohužel jsem nikde nenašla, jestli ochranné zástěry obsahuji plast pro odstínění bety. Co doporučujete? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): u.s.)
Dobrý den,

dle našich informací z pracovišť, kde se provádí terapie 131I, radiační pracovníci olověné zástěry používají.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)