Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 25.08.2015 07:18:17
Dobrý den. Manželka před šesti lety podstoupila operaci štítné žlázy (odstranění z důvodu karcinomu). Pravidelně od té doby podstupuje radioléčbu. Máme nyní 1,5 ročního syna a manželka má opět podstoupit léčbu radioaktivním jódem. 10 dnů bude na klinice a pak se má ještě alespoň dva týdny vyhýbat styku s lidmi. Už asi víte kam směřuje moje otázka. Tedy jak velké je riziko kontaktu se synem po návratu manželky z kliniky? Má se striktně synovi vyhýbat? Jak dlouho? A teď hlavní důvod mého dotazu: existují ochranné pomůcky, které by manželka nosila doma po návratu?
(Vložil(a): Ondřej)
Dobrý den, po 10 dnech po aplikaci radiojódem bude aktivita radiojodu velmi nízká, doporučuje se ještě dva týdny opatrnost při přímého styku. Pokyny dostanete od klinického pracoviště, kde se manželka léčí. Obecně platím, že je nutné dodržet pokyny, které pacienti dostanou při propuštění. Jedinou "ochrannou pomůckou" je dodržet časové období, kdy se radiojod z těla vyloučí.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)