Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 06.04.2016 19:12:47
Dobrý den, byla jsem rentgenována- hrudník a poté kyčel resp. pánev (musela jsem ležet natočena bokem). Při provedení rentgenu mi nebyly dány žádné ochranné pomůcky. U některých rentgenů se píše, že jsou třeba, jinde se uvádí, že nikoliv. Zajímá mě jestli v tomto případě mi měly být dány a jaké je riziko pro případné budoucí těhotenství že tento rentgen bez ochranných pomůcek bude mít na plod vliv (v současnosti těhotná nejsem). Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Monika)
Dobrý den,

zda se při vyšetření použijí nebo nepoužijí ochranné stínící pomůcky je na rozhodnutí aplikujícího odborníka. To je zdravotnický pracovník, který nese za správné provedení ozáření klinickou odpovědnost. Osobně považuji jejich nepoužití, v případě vyšetření hrudníku a bočního vyšetření kyčle, resp. pánve, za správné.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)