Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 03.11.2016 11:23:22
Dobrý den, byla jsem nedávno na rtg plic v plicní ambulanci a snímek mi dělala známá, o které vím, že je pouze zdravotní sestra. Když jsem se divila, proč mi snímek dělá ona, řekla jen, že laborantka je nemocná a ona taky může udělat snímek, že je od ní vyškolená. Je možné, aby sestra byla dostatečně vyškolená, aby snímek provedla správně? děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

je odpovědností poskytovatele poskytujícího zdravotní služby, jejichž součástí je lékařské ozáření, aby rtg snímek provedl zdravotnický pracovník k této činnosti oprávněný. Toto je však v kompetenci Ministerstva zdravotnictví, nikoliv SÚJB.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)