Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ochana zdraví při rentgenování 14.02.2017 21:55:00
Dobrý den,
již 4 měsíce pracuji jako rentgenoložka na stomatochirurgii. Denně provádím cca 20 snímků, včetne CBCT. Rentgen Scanora 3D, který využíváme je v místnosti cca o velikosti 10m2. Zároveň slouží místnost jako recepce, Při rentgenování jsem s pacientem v místnosti. Stojím za zástěnou...respektive za šatní skříní a rentgenuji. Od rentgenu jsem cca 1 metr. Nevím, zda je to tedy dostačující pro mé zdraví. Jaké riziko denně podstupuji? Vestou cháněná nejsem. Děkuji za zpětnou vazbu.
(Vložil(a): Bobáňová Radka)
Dobrý den,

na tento dotaz Vám bohužel nejsme schopni bez dalších informací odpovědět. Primárně záleží na tom, zda zástěna, za kterou stojíte obsahuje nebo neobsahuje materiál, který stíní rentgenové záření. A dále je potřeba mít protokol o měření neužitečného záření.
Pokud nám sdělíte, o jaké pracoviště se jedná, můžeme pomoci v řešení případné neoptimalizované situace.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)