Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Otázky k ochranným pomůckám 08.05.2017 16:38:34
Dobrý den, děkuji za odpověd. Takže pracovníci obsluhující zubní rentgen/zubní CBCT nespadají do kategorie radiačních pracovníku A ani B?
(Vložil(a): Barbora)
Dobrý den,

ne, pracovníci obsluhující zubní rtg jsou zpravidla radiační pracovníci kategorie B (RP B). Pokud by v případě používání zubního CBCT byly podmínky používání takové, že by bylo nutné vymezit KP, mohli by být RP A.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)