Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 17.08.2017 09:52:33
Dobrý den,
mám právo požadovat ochranný límec při intraorálním snímku obou horních jedniček? Zubařka mi jej nedala ani nenabídla. Nechápu tento postoj a cítím se poškozená,- záření je vždy zátěž pro organismus.
Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Angela)
Dobrý den, svazek je přesně zaměřen na požadovanou/vyšetřovanou oblast, proto nepředstavuje zátěž pro zbytek těla. Použití ochranného límce je dokonce v některých případech snímkování zubů (OPG) nevhodné, a to z důvodu znehodnocení rentgenového snímku (vyšetřovaná oblast je zastíněna ochranným límcem).
(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)