Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: kdo může udělat snímek na OPG 28.09.2017 12:59:20
Mám dotaz byla jsem s vnučkou u paní zubařky a ta řekla,že potřebuje snímek zubů , a řekla , máme jít vedle tam paní udělá OPG vaši vnučce.. Ochranné pomůcky žádné ,když jsem se ptala jaké má vzdělání tak mi řekla základní.TO MŮŽE ZACHÁZET SE ZÁŘENÍM UŽ KAŽDY, laboranti už nemusí být. Může te na to dát odpověd nebo mám napsat do Bruselu, jestli se tak dělá v celé Evropě.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

můžeme odpovědět pouze na dotaz týkající se použití, či nepoužití ochranných prostředků - při OPG vyšetřeních se ochranný stínící límec nepoužívá.
Pro zodpovězení druhé části dotazu je nutné se obrátit na Ministerstvo zdravotnictví (MZ), v jehož kompetenci je legislativa týkající se činností zdravotnických a jiných odborných pracovníků. Dle našich informací, ten, kdo aplikuje lékařské ozáření (tedy i obsluhuje zubní OPG) je tzv. aplikující odborník. Požadavky na jeho vzdělání stanovuje MZ.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)