Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Panoramatický rentgn zubů 26.11.2017 13:50:43
Dobrý den, na konci dubna letšního roku jsem absolvovala panoramatický rentgen zubů. Při tom mi sestřička dala na krk límec a oblékla mi i olověnou zástěru. Nyní jsem se na internetu v jednom článku dočetla, že použití límce při panoramatickém rentgenu, který krouží kolem hlavy, je nebezpečné, protože naopak límec v tomto případě zvyšuje dávku rentgenového záření, které dopadá na štítnou žlázu a nemá se při tomto vyšetření používat. Chtěla jsem se zeptat, zda mi hrozí nějaké nebezpečí a zda mám odborného lékaře požádat o vyšetření stítné žlázy, zda panoramatickým rengenem zubů nedošlo k jejímu poškození. Děkuji Vám za odpověď.
(Vložil(a): Iva Kaňáková)
Dobrý den,

použití límce při panoramatickém rentgenu se opravdu nedoporučuje. Neznamená to však, že použití je nebezpečné, a že hrozí poškození štítné žlázy.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)