Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Intraorální snímek zubu 25.05.2018 13:33:26
Dobrý den, před 14 dni mi zubní lékař zhotovil snímek zubů v pravé dolní čelisti, v puse jsem si musela rukou držet nějakou destičku, nejednalo se o panoramatický rentgen ale o jeden snímek, na kterém byly vidět asi 3 zuby. Sestřička mi dala límec, ale ne zástěru. Všude čtu a i kolegové mi říkali, že při tomto typu snímku se má kromě límce dávat i zástěra, aby nedošlo k poškození vnitřních orgánů. Je mi 52 let. Mohlo se tímto opomenutím lékaře něco stát? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Iva Kaňáková)
Dobrý den,

ochrana byla dostatečná, nemusíte se obávat, nemohlo dojít k poškození vnitřních orgánů.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)