Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 20.08.2019 18:47:49
Dobrý den,

poprosila bych vás o odbornou radu. Před 5 lety jsem byla léčena radioaktivním jódem kvůli ca štítné žlázy, kterou mi celou vybrali. Nyní mi byl dělán panoramatický snímek zubů, ale nedali mi ochranný límec na krk. Hrozí mi nějaké poškození tkáně uvnitř? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte se obávat, k poškození štítné žlázy z tohoto snímku nemůže dojít. Použití ochranného límce se v případě tohoto zobrazení nedoporučuje.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)