Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG zub. stoliček u zubaře a vzdálenost RTG od tváře 24.08.2020 16:53:17
Dobrý den, při rtg stoliček u zubaře je vždy přístroj několik cm vzdálen od tváře pacienta a v ústech je mezi stoličkami skousnutá destička. Stalo se však, že přístroj se nějakým uvolněním přitisknul až k tváří a až pak došlo k vyfoceni rtg snimku. Hrozí nějaké vyšší riziko oproti tomu, kdy je přístroj během rtg snímkování zubních stoliček ve větší vzdálenosti od kůže pacienta? Nezvýšila se tímto přitisknutím pristroje k tváři příliš dávka záření? Předem vám moc děkuji za odpověď. Michal
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Nemusíte mít obavy, tento rozdíl několika málo centimetrů zvýšil dávku opravdu jen velmi málo a k navýšení rizika nemohlo dojít. Maximálně mohlo dojít nesprávnému zobrazení, které by musel lékař řešit opakováním snímku, což se ale pravděpodobně nestalo.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)