Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 09.12.2020 14:23:42
Dobrý den,

pracuji ve stomatologické klinice a chtěla bych se dotázat, zda je nutnost dávat pacientům ochrannou vestu při zhotovování OPG snímku? Přístroj máme CT New Tom Giano. Všechny kontroly i KO dlouhodobé stability nám jsou pravidelně prováděny, avšak by mě zajímalo, zda po skončení rentegonování, kdy jsem při tomto v dostatečné vzdálenosti, zůstává ve vzduchu nějaká dávka radiace při následném "vysvobození! pacienta z přístroje. Či zda, dávka zaření končí ihned po skončení rentgenování? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ad 1/ ochranná vesta se při zhotovování OPG snímku nedává,
ad 2/ po dokončení snímkování záření již neuniká, "končí" ihned po skončení rentgenování.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)