Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Kompetence k ct zubu 26.02.2021 18:29:48
Dobrý den, stačí k provádění ct zubů střední vzdělání +6 hod kurz a zaručení se za pracovnika registrantem ?nebo je podmínkou mít k tomu i zdravotní vzdělání ?děkuji MB
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

obsluhující zubního CT musí splňovat požadavky zdravotnických předpisů, SÚJB požadavky vzdělání nekontroluje.
SÚJB v rámci kontrolní činnosti kontroluje, zda registrant má ustanovenu a při rentgenování přítomnu osobu zajišťující radiační ochranu registranta a tato osoba se zúčastňuje každých 5 let kurzu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)