Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 20.04.2021 15:59:37
Dobrý den. Momentálně kupuji do stomatologické ordinace OPG (Vatech PaX-i Insight). Vzhledem k tomu, že dosud jsem OPG přístroj neměla, chtěla bych se zeptat, zda je nutné pořizovat novou ochrannou zástěru (vlastním pouze ochranné prostředky pro i.o. snímkování). Z výše uvedených odpovědí vyplývá, že její používání při snímkování OPG přístrojem nedoporučujete a ani nemá praktický význam. Servisní technik mne navíc informoval, že je opět plánována úprava legislativy (ve smyslu zmírnění). Patří tedy OPG zástěra k povinné výbavě nebo už ne? Děkuji za odpověď a zdravím.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

při používání a snímkování OPG přístrojem se ochranná zástěra opravdu nedoporučujete, servisní technik Vás informoval správně - u OPG nepatří zástěra k povinné výbavě.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)