Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Otázky k ochranným pomůckám 01.09.2021 07:04:32
Dobrý den, asi před 5leti jsem podstoupila 2x po sobě s asi 14ti denním rozestupem CBCT, nyní opět 2x. Pokaždé na jiném pracovišti (řeším zubni implantáty)jednou RG obsluhovat doktor, jindy nějaké sestry. Chci se zeptat jestli jsem si mohla nějak ohrozit zdraví. Zhruba za rok bude opět CBCt a pak předpokládám pravidelně kontroly zřejmě taky s CBCt. Po autonehodě , to už je ale 17 let mi několikrát rengenovali hlavu (CT to nebylo) a bezne dělají další snimky u zubaře. Kromě toho jestli jsem si mohla ohrozit zdraví, mě zajímá jestli mám podstupovat dal CBCT nebi už by to bylo nebezpečné..pak bych se na zubni implantáty vykaslala.nevim jakou dávkou mě ozarivali
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

CBCT provedené kvůli zubním implantátům neohrozilo Vaše zdraví. Dávka je sice vyšší než u intraorálního snímku, ale není nebezpečná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)