Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: zubní RTG - OPG a ochranné pomůcky 17.10.2010 16:04:52
Dobry den,mam dotaz ohledne technickeho vybaveni zubni ordinace,konkretne mistnosti, kde se provadi digitální OPG a intraoralni RTG. Jake jsou pozadavky na silu-tloustku steny (je zapotrebi baryova omitka,atp.)?Kde tyto presne informace mohu snadno najit? Dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Jana Pospíšilová)
Požadavky na technické vybaveni zubní ordinace specifikuje vyhláška Ministerstva zdravotnictví ČR - vyhláška č. 49/1993 Sb., ve znění p.p.

Požadavky na používání zubního rtg zařízení, které jsou v kompetenci SÚJB naleznete v rubrice Formuláře (správní řízení, TLD audit, hlášení dovozů atd.).
Vše co se týká radiační ochrany na pracovišti se zubním rtg vám poradí inspektoři na RC SÚJB, kde ordinaci hodláte provozovat (rubrika o nás/ Kde nás najdete + spojení).


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)