Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

letištní RTG a rámy 23.02.2012 13:53:57
Dobrý den. Trpím onemocněním štítné zlázy. Můze mít práce s RTG zarízením na letisti mít vliv na moje onemocnění? Od rámu stojím ca. půl metru, neprocházím jím. Na pracovisti travim jednou za 3 dny temer 12 hodin. Existuje pro tuto praci nejake narizeni kolik hodin a za jakych podminek musi zamestnanec travit na takovem pracovisti? Dekuji za odpoved, delam si starost o sve zdravi.
(Vložil(a): Ivana)
Pro práci obsluhy rtg. bezpečnostního rámu není onemocnění štítné žlázy kontraindikací. Pro štítnou žlázu je nežádoucí např. vdechování radioaktivního jodu. Množství rtg záření vycházející z rentgenky ? z rtg rámu je velmi nízké, se vzdáleností se dále snižuje. Obsluha není vystavena zdravotním rizikům, pracovní doba nemusí být nijak časově omezována.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)