Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: zubní RTG - OPG a ochranné pomůcky 21.05.2012 11:19:27
Dobrý den,pracuji jako sestra v zubní ordinaci a jsem na počátku těhotenství.Chtěla jsem se zeptat, jaké riziko pro plod představuje intraorální snímkování(jsem vzdy 2 metry od zdroje) a jestli pouze zapnutý intraorální rtg vyzařuje nebezpečné záření nebo pouze během snímkování? Děkuji za odpověď.

(Vložil(a): Lenka Matějková)
Pokud při snímlování udržujete dostup dva metry od rtg přístroje jsou splněny podmínky optimalizace a vy nemusíte mít obavy, že by vaše těhotenství bylo ohroženo.
Záření se emituje pochopitelně pouze při snímkování.
(Za SÚJB: sujb)