Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: zubní RTG - OPG 14.04.2013 12:38:38
Dobry den, jsem zdr.sestra v zubni ordinaci. OPG pristroj je umisten v samostatne mistnosti, kde je stena, ktera deli prostor s OPG od mistnosti, kde stojime a provadime snimek. Stena cca 20cm tlusta, nevede az ke stropu, zde je 50cm volny pruduch a zaroven tato pricka neni po cele delce mistnosti, je zde sire pro vstup do teto mistnosti, nejsou zde ani dvere, jen volny vstup. Od OPG pristroje jsme cca 1m za stenou. Rada bych vedela, zda je dostacujici ochrana pro pracovniky pri realizaci OPG snimku a nedochazi k ozareni, pres volne vstupy teto pricky, ci je sire pricky vubec dostacujici a z jakeho by mela byt materialu. Denne jsou provadeny min. 3 snimky. Dekuji za odpoved. Barbora
(Vložil(a): Barbora)
Požadavky na technické a věcné vybavení zdravotnických zařízení, tedy i zubní ordinace nebo rtg pracoviště, jsou určeny vyhláškou MZ 92/2012 Sb.
Z hlediska požadavků radiační ochrany: vy se při snímkování pohybujete za stěnou, tedy pravděpodobnost, že budete ozářena je vpodstatě nulová.
(Za SÚJB: sujb)