Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 30.05.2014 11:07:43
Dobrý den. Prodělala jsem akutní gastritidu s poruchou pasáže. V průběhu měsíce dubna jsem absolvovala 2x RTG hrudníku a břicha, CT břicha a pánve. V květnu pak mamografické vyšetření a RTG pasáže při polykání kontrastní látky. Mám diagnostikovaný adenom ŠŽ. Není takové množství ozáření celkově škodlivé a případně nemůže mít špatný vliv na štítnou žlázu? Mnohokrát děkuji za odpověď. Drahomíra
(Vložil(a): Drahomíra Ptáčková)
Všechna absolvovaná rentgenová (rtg) vyšetření byla zdůvodněna vašimi zdravotními problémy. Dávka záření, kterému jste byla po dobu rtg diagnostiky vystavena byla nutná k vyřešení vašich zdravotních potíží, nelze ji chápat jako škodlivou. Taková dávka nemůže též negativně ovlivnit onemocnění štítné žlázy.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)