Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 13.09.2014 15:19:23
Dobrý den, v lednu jsem absolvovala CT břicha a malé pánve. V květnu pro stejné obtíže ještě rtg plic (více snímků), RTG břicha, RTG polykání a celého trávicího traktu. V součtu jsem podle vašich tabulek napočítala cca 35mSv. Po 2 měsících od posledního ozařování mě začaly bolet klouby a kosti celého těla, interní vyšetření vyvrátilo revmatoidní a podobná onemocnění vč. infekcí. Je prosím možné, že došlo k poškození kloubů a kostí vlivem RTG záření nebo, že záření vyvolalo nějaké autoimunitní onemocnění (neprodukce kloubního vaziva apod), případně orgánů, jejichž poškození má vliv na kosti a klouby? Děkuji.
(Vložil(a): Kamila Špiková)
Dobrý den, nemyslím si, že by byla souvislost mezi diagnostickým ozářením (cca v jednotkách mSv) a zdravotními obtížemi, které popisujete (bolest kloubů a kostí). Je též nepravděpodobné, že by takovéto ozáření vyvolalo vámi popisované autoimunní onemocnění (neprodukce kloubního vaziva).

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)