Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 18.09.2014 19:23:27
Dobrý den.Prosím Vás chtěla jsem se zeptat jestli je možné rentgenovat 3 krát po sobě.Dnes byl syn na rentgenu čelisti kvůli rovnátkům.Udělal mu tři snímky po sobě.Mám strach jestli to může ohrozit jeho zdraví.Moc děkuji
(Vložil(a): Alexandra)
Ano, v některých případech je nutné provést rtg snímky opakovaně. Je tomu tak např. právě při sledování správného nastavení rovnátek, při kontrole sádry u zlomenin apod. Tři snímky čelisti nemohou nijak ohrozit zdraví Vašeho syna.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)