Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 03.10.2014 14:23:26
Dobrý den,mám velký strach z častého rentgenování.Chtěla bych se zeptat nakolik jsou pro mě nebezpečná tato vyšetření-Listopad 2012 rtg celé páteře,prosinec pasáž jícnem z kontrastní látkou,září 2013 mamograf,únor 2O14 rtg plic,páteře a pravého žebra,červenec 2014 CT mozku,denzitometrie kostí a teď v říjnu rtg zubů,několik jednotlivých snímků a velký rtg všech zubů.Prosím o odpověď,mám z toho už deprese.Dříve jsem sem tam také absolvovala nějaké rtg (je mi 61let),ale ne tolik a tak často za sebou.Předem děkuji.Slaničková
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

diagnostická vyšetření, které jste v posledních 2 letech absolvovala zcela jasně převážila rizika vyplývající z provedení snímkování. Nemusíte mít strach, vyšetření nejsou nebezpečná pro vaše zdraví.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)