Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 02.07.2015 14:23:07
Dobrý deň! Prosím o informáciu akú dávku žiarenia dostane cca 75 kg pacient pri skiaskopickom vyšetrení žalúdka a pasáže s podaním báryovej kaše + následne v priebehu 24 hodín 3 TRG snímky žalúdka a čriev.Ďakujem
(Vložil(a): MTB)
Dobrý den, efektivní dávka z těchto vyšetření je řádově 5 mSv (milisievert) což odpovídá efektivní dávce, kterou člověk dostane průměrně z ozáření přírodním pozadím za 2 roky.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)