Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Kolik max. snímků za den 17.07.2015 07:52:03
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik snímků za den mohu podstoupit. Lékař mi napsal žádanku, kde vyžaduje RTG Th páteř, C páteře včetně foramin, oba ramenní klouby, dále oba kyčelní klouby a aby toho nebylo málo i oba kolenní klouby. Pokud dobře počítám je to 12 snímků. Není to v jeden dne moc? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Jitka Švecová)
Dobrý den, je na odpovědnosti indikujícího lékaře a aplikujícího odborníka, kolik snímků pro stanovení diagnózy a další případné léčby požaduje. Lékařské ozáření není omezováno limitem, a to ani za rok či den.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)