Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 24.08.2015 23:23:28
Dobry den. Dcere (vek 14 rokov) bol vykonany v priebehu niekolkych minut 5x po sebe RTG dlane a zapastia na zubnom digit. RTG na zaklade poziadavky zubnej lekarky kvoli overeniu, ci este rastie. Od vysledku zavisi, ci jej uz bude mozne nasadit zubny strojcek. RTG snimkovanie absolvovala bez ochrannych pomocok. RTG bol opakovany 5x preto, lebo laborantka nevedela nastaviť spravny rozsah zaberu. Prosim Vas o odpoved, ci jej uvedene vysetrenie moze uskodit. Dakujem za odpoved.
(Vložil(a): Martin Holeček)
Dobry den, rentgeny dlaně a zápěstí, i když provedené opakovaně nemohou dceři uškodit. Ochranné pomůcky se v tomto případě nepoužívají.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)