Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 30.10.2015 16:17:51
Dobry den,
slysela jsem, ze drive se vsem detem delal rentgenovy snimek kycli ve 4. mesicich veku. Je to pravda? Jestli ano, byly holcickam pri rentgenovani kycli chraneny vajecniky?

Dale, jaky je rozdil v davce zareni mezi drivejsim rentgenem a dnesnim digitalnim?

Predem dekuji za odpoved


(Vložil(a): Michala)
Ano, v minulosti se provádělo vyhledávací vyšetření dětských kyčlí rentgenem a pokud to bylo možné a nebránilo stínění diagnostické informaci, vaječníky se vykrývaly.
K vaší druhé otázce: rozdíl v dávce záření nelze takto jednoduše vyjádřit bez znalosti konkrétních parametrů vyšetření.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)