Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 20.11.2015 19:05:08
Dobrý den,
byl mi dělán rentgen páteře (myslím 4 snímky), pokaždé když přístroj "vyfotil", projelo mi hlavou "brnění". Celou dobu jsem stál na plošine, kde mě rentgenovaly (5-10 minut). Poté mi bylo nevolno od žaludku, měl jsem pocit slabosti, pískalo mi v uších a cítil jsem po těle jemné brnění. Žádná zjevná příčina nebyla, začalo to tím rentgenem. Nevolnost se projevuje doteď (3 hodiny po rentgenu). Je byť jen teoreticky možné (porucha nemocničního rentgenu), abych dostal nějakou vyšší, nebezpečnou dávku?
(Vložil(a): Tomáš)
Dobrý den,

rentgen, kterým Vám byla snímkována páteř nemohl způsobit stavy, které popisujete, nemohl jste dostat nebezpečnou dávku.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)