Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 14.04.2016 20:02:25
Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať na problém častého rontgenovania u malých detí. Dcérka ako veľmi živé dieťa mala viac úrazov, pri ktorých si udrela hlavu a mala indikované rtg vyšetrenie. Vo veku 6 mesiacov mala robené rtg lebky v dvoch projekciach a CT mozgu natív + 3D. Potom ešte 3x rtg lebky v dvoch projekciach, a to vo veku 10, 11 a 24 mesiacov. Môže mať absolvovanie týchto vyšetrení škodlivý vplyv na dieťa, najmä v takomto veku a v priebehu takého krátkeho obdobia?
Ďakujem za odpoveď.
(Vložil(a): Katka)
Dobrý den,

z Vámi uváděného je zřejmé, že u vaší dcery je neprovedení indikovaných rtg vyšetření větším rizikem než, je riziko z ozáření. Provedená vyšetření nebudou mít škodlivý vliv na vaše dítě.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)