Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 06.06.2016 08:50:51
Dobrý den, zajímalo by mě, jak vysoká dávka je při RTG jícnu (pasáž jícnem) a kolik se musí udělat snímků? Prý se dělají 4 cykly snímkování. Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

efektivní dávka bude v rozpětí 3- 4 mSv. Počet snímků je zcela na indikujícím lékaři a aplikujícím odborníkovi, do počtu snímků a projekcí SÚJB nemá kompetence zasahovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)