Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ochrana hlavy pri CT lakťa 21.07.2016 12:26:01
Dobrý den,
čaká ma CT lakťa (fraktúra). Keďže lakeť bude pri vyšetrení len pár cm od hlavy (ruka je v sadre cca v pravom uhle v lakti a bude natiahnutá nad hlavou), chcel by som poprosiť o vaše odporučenie na ochranné prostriedky hlavy a zvyšku tela. Aké sú štandardne odporúčané tieniace pomôcky a aké nadštandardné si môžem vyžiadať?
Ďakujem.
(Vložil(a): A. B.)
Dobrý den,

o použití ochranných stínících prostředků rozhoduje aplikující odborník pracoviště, které bude vyšetření provádět.
Pokud se ptáte, co by doporučil SÚJB, pak v případě tohoto vyšetření není stínění nutné.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)