Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen 12.01.2017 04:56:48
Dobry den,
chtela bych se zeptat, co je pravdy na tom, ze po rentgenovani by se melo vyprat obleceni, ktere jsme meli na sobe i umyt vlasy? Nikdy jsem na toto nikym upozornena nebyla, nicmene jsem tuto informaci zaslechla. Dale bych se zeptala, jak se provadi rtg kycli, jestli se dava na ostatni mista (bricho a panev) zastera a pokud se rentgenuje cela oblast, proc se na brisni organy zastera nedava. Dekuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

není pravda, že po rentgenování by se mělo vyprat oblečení a umýt vlasy.
Při rtg kyčlí se vykrývají (pokud vůbec) reprodukční orgány (pokud nejsou "předmětem" zájmu indikovaného rtg snímku) pouze u těhotných a u malých dětí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)