Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 31.05.2017 13:06:43
Dobrý den, mám za sebou CT krční páteře a bohužel až po jeho absolvování jsem si zjišťovala o CT informace a jsem zděšená. Bohužel si i myslím, že už bylo provedeno zcela zbytečně, protože přes delší čekací dobu, jsem tam šla už v podstatě bez obtíží. Bohužel jsem netušila, že CT má ještě horší dopad než RTG. Kdybych to vše věděla, určitě vyšetření odmítnu, to mi už ale není teď, když ozáření proběhlo, nic platné :(. Je mi 31 let, děti zatím nemám a v minulosti už jsem prodělala i CT mozku s kontrastem. Za poslední rok jsem ještě absolvovala 2x RTG plic a 2 RTG snímky kotníku. Prosím Vás jaké dávce jsem těmito RTG a CT krční páteře své tělo vystavila? + jaký vliv má CT v této oblasti na štítnou žlázu? A je pravda, že se absolvovaná radiační záření s léty sčítají? To se nijak během let z těla nevyeliminuje apod.? Mám velký strach, že jsem si zbytečně uškodila a tělo takovéto jednorázové obrovské zátěži vystavila. Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, dávku, které jste byla vystavena není "obrovská" a není nebezpečná. CT vyšetření nemůže způsobit změnu ve štítné žláze. Nemusíte mít strach, že jste si ublížila.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)