Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 23.06.2017 19:35:54
Dobrý deň, našla som túto stránku, tak by som sa chcela Vás odborníkov spýtať - pred dňami ma
poslali na rontgen chrbtice celkom mi robili asi 8 rôznych snímkov chrbtice (vrátane dynamického rontgénu) a hneď aj 2 snímky predkolenia. Nikdy mi naraz nebolo robených toľko snímkov, tak som sa vyľakala. Ortopéd vravel, že mi to nemohlo uškodiť, že sa nemám bať, ale pracovníčky na rentgéne boli dosť nanhnevané. Tak ma zaujíma Váš nézor dakujem plus pred 2 mesiacmi som absolvovala rontgen hrudníka a ultrazvuk rebier. a pred pol rokom zubov konkrétne 2 snímky. Vopred ďakujem
(Vložil(a): Dominika)
Dobrý den, základním pravidlem pro zhodnocení je potřebnost snímku. O tom musí rozhodnout lékař (aplikující odborník). Osobně jsme přesvědčena, že vaše rtg snímky, které vám ortopéd indikoval vám nemohou uškodit.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)