Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 09.10.2017 00:10:18
Dobrý den, za posledních pět let jsem stále u lekáře na nějakém vyšetření.scintigrafie vylučovaví ledvin, ct dutin, ct hlava, mamograf každý rok, nevím kolik rengenu plic i po 3 měsících. V roce 2013 spéct myokardu zátěžový test dipyrimadol+ bycikl, test budu opět opakovat je to scintilační gama kamera. Provádí se na nukleární medicíně, můžete mi říct jak velkou bude mít radiační zátěž. Před 4 roky jsem byla pouze jeden den, tentokráte půjdu asi ještě druhý den na vyšetření. Můžete mi říct jak má toto ŕadiační zátěž nikdo mi k tomu nic neřekl. Za 14 dní na to mám jít na mamograf, myslíte, že je dobré, to alespoň o měsíc odložit kvůli zátěži. Mám před operací štítná žláza a mam velký strach. Jana
(Vložil(a): Jana )
Dobrý den,

pokud jste za posledních pět let "stále u lékaře" a je Vám prováděno lékařské ozáření (scintigrafie vylučovací urografie, CT ledvin, dutin, hlavy, mamografie, RTG plic a zátěžový test myocardu), předpokládám, že toto ozařování je nutné pro léčení Vašich zdravotních problémů. Odhad radiační zátěže, informace o něm, musí provést pracoviště, které výkon provádí. Není v našich silách, bez znalosti parametrů vyšetření, u Vás kvalifikovaný odhad provést. Nedokáži též posoudit, nakolik je provedení mamografie odložitelné. Samotné vyšetření na mamografu není "vysokozátěžové" a štítnou žlázu nemůže poškodit. Doporučuji jen lékaře vzájemně informovat, jaká vyšetření s použitím zdrojů ionizujícího záření jste absolvovala a budete absolvovat.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)