Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Časté rtg 18.10.2017 00:25:49
Dobry den, jako onkologicky pacient chodim rocne minimalne 4x na RTG a 2x sono. Dnes jsem pridrzovala 17 mesicni vnucku pri rentgenu hlavy (3 snimky) bez stinici zastery. Muze to mit na muj zdravi negativni dopad? Pristi tyden bych mela jit na scinti kosti. Musi byt urcity rozestup behem rtg? Predem dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Lenka K.)
Dobrý den,

Dávka při přidržování je velmi nízká, nemůže mít negativní vliv na Váš zdravotní stav. Odstup mezi vyšetřeními s použitím zdrojů ionizujícího záření není nutný.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)